Doğum Tarihiniz:    
Bioritm Tarihiniz: 
Bioritm Grafiği Geçen gün: 
DunyaAna.com
Bioritmik Değer Çizgilerinin Anlamları
 
 
 
 
BEDENSEL DUYGUSAL ZİHİNSEL SEZGİSEL
Kullanım
  1. Bioritm Grafiği şu anda sadece Internet Explorer ile çalışmaktadır.
  2. Tablonun en üstünde yer alan Doğum Tarihiniz: yazısının sırasındaki kutulardan doğum tarihinizi seçin. Doğum saatinizi bilmiyorsanız, saat kutusundan "12"yi (öğle vakti) seçin.
  3. Bir sıra altta yer alan Bioritm Tarihiniz: yazısının sırasındaki kutulardan bioritm değerlerinizi öğrenmek istediğiniz tarihi seçin.
  4. Tüm kutularda seçiminizi yaptıktan sonra, bu kutuların yanında bulunan Grafiğimi Çiz butonuna tıklayıp, seçtiğiniz tarihteki Bioritm Grafiğinizi izleyebilirsiniz.
  5. Bioritm Tarihinizdeki Bioritmik Değerlerinizin oranını yüzde olarak alt sırada görülebilir.
  6. Grafiğin altında bulunan gün sayılarının sağında ve solundaki ok işaretlerini tıkladığınızda, bir önceki veya bir sonraki ayın bioritm grafiği otomatik olarak görüntülenir.


              BEDENSEL bioritmik grafiğiniz, belirtilen gün ve saatteki fiziksel gücünüzü, bedeninizin dayanıklılık derecesini göstermektedir.

              DUYGUSAL bioritmik grafiğiniz, belirtilen gün ve saatteki duygusal durumunuzu, hislerinizin olumluluk derecesini göstermektedir.

              ZİHİNSEL bioritmik grafiğiniz, belirtilen gün ve saatte aklınızı ne ölçüde verimli kullanabildiğinizi, zihinsel kapasitenizin derecesini göstermektedir.

              SEZGİSEL bioritmik grafiğiniz, belirtilen gün ve saatte sezgilerinizin size ne denli yardımcı olabileceğini, sezebilme yeteneğinizin derecesini göstermektedir.

Bioritm değerleri, +100 ve -100 arasında gösterilmektedir. % 100 olan değer, en yüksek (en verimli) durumu, % -100 olan değer de en düşük (en verimsiz) durumu gösterir.

Bioritmik değerlerin astroloji ile ve beyin dalgaları (EEG) ile hiçbir ilgisi yoktur. Doğum anından itibaren; 23 günlük bedensel, 28 günlük duygusal, 33 günlük zihinsel, 38 günlük sezgisel periyotlar olduğu varsayılmış ve bu periyotlardaki ve amplitütü aynı olan basit sinüsoidal eğrilerin günlük karşılıkları bioritm değerleri olarak kabul edilmiştir.

Canlılarda belirli peryotlara göre faaliyetlerin artıp azaldığı bilinmekte ise de, bioritm adı altında öne sürülen 23-28-33-38 tam günlük peryotların gerçekten var olup olmadığı belli değildir. Bu nedenle, bilimsel açıdan kanıtlanmamış bir varsayım olan bu bioritm düzenini gereğinden fazla ciddiye almamanızı tavsiye ederiz.

Pencereyi Kapat!